Πριν από έναν μήνα περίπου, δεχτήκαμε ένα τηλεφώνημα από την κυρία Αντωνία Στρατηγαρέα, δασκάλα του τμήματος Στ2 του 1 ου Δ.Σ. Περάματος . Μας εξέφρασε την επιθυμία των μαθητών της να προσφέρει ένα δώρο στους μαθητές του σχολείου μας και μας ρώτησε αν χρειαζόμαστε κάτι συγκεκριμένο. Της προτείναμε το επιτραπέζιο παιχνίδι « Η εξερεύνηση των Συναισθημάτων ». Οι μαθητές του Στ2 συγκέντρωσαν χρήματα και αγόρασαν το παιχνίδι για να προσφέρουν στους μαθητές μας εν όψει των εορτών του Πάσχα.

Την Τρίτη 12 Απριλίου 2022 , μια αντιπροσωπεία μαθητών του Ειδικού Δ.Σ. Περάματος με τη συνοδεία της κας Κλάρας και της κας Ολυμπίας , επισκέφθηκε το τμήμα Στ2. Η χαρά των μαθητών μας ήταν απερίγραπτη, όχι μόνο για το δώρο αλλά και από την επαφή με τα παιδιά. Μας υποδέχτηκαν εγκάρδια, συστηθήκαμε και μας πρόσφεραν το παιχνίδι μαζί με μια ευχητήρια πασχαλινή καρτ α .

DSC00877aDSC00878a

DSC00881aDSC00882a

DSC00887aDSC00896aDSC00897a

Μας είπαν όμως ότι είχαν και άλλη έκπληξη για μας. Είχαν στείλει στο messangerto σχολείου μια ηλεκτρονική κάρτα , που είχαν ετοιμάσει οι ίδιοι οι μαθητές. Όταν επιστρέψαμε στο σχολείο, την είδαμε στο διαδραστικό πίνακα του σχολείου μας και μας άρεσε πάρα πολύ, γιατί μας έδινε ιδέες για πασχαλινή κατασκευή. Απολαύστε την και σεις… ( ηλεκτρονική κάρτα )

Σας ευχαριστούμε πολύ για την αγάπη σας και γιατί μας σκέφτεστε. Οι μαθητές του Ειδικού τους ευχαρίστησαν με μια πασχαλινή κάρτα που ετοίμασαν.

DSC00889aDSC00892aDSC00894a

Η χαρά του να δίνεις είναι μεγαλύτερη από τη χαρά του να παίρνεις .

Καλή Ανάσταση!