Στις 25 Μαρτίου 2016, συμμετέχουμε με τις παραδοσιακές ενδυμασίες (Τσολιάδες και Αμαλίες) στην παρέλαση του δήμου Περάματος χαμογελαστοί, καμαρωτοί και περήφανοι κι ας μας δείχνει ο Μάρτης το κατσουφιασμένο και θλιμμένο πρόσωπό του.

Φωτογραφία του Ειδικό Δημοτικό Περάματος.

Στις 24 Μαρτίου 2016 πραγματοποιείται στο χώρο του σχολείου μας, με εξαιρετική επιτυχία ο εορτασμός της επετείου, παρότι δεν είχαμε κάνει πολλές πρόβες. Αυτό που πέτυχαν οι μαθητές μας ήταν πολύ πάνω από τις προσδοκίες μας. Να 'μαστε καλά να τιμούμε κάθε χρόνο τους ήρωες που έχυσαν το αίμα τους για να είναι τούτο το μικρό κομμάτι γης ελεύθερο, για να μπορούμε να μιλάμε την ελληνική γλώσσα και να λατρεύουμε ελεύθερα το Θεό μας. Λαός που δεν έχει μνήμη παρελθόντος, δεν έχει ούτε μέλλον.

PROSKLHSH25MARTIOY