Η Άνοιξη, καθότι νέα και επαναστάτρια, δεν υπάκουσε στο πρόσταγμα "Μένουμε Σπίτι". Ξέφυγε από το σπίτι του Χρόνου και τρύπωσε από τα κάγκελα, στην αυλή του σχολείου μας. Απλώθηκε σε όλες τις γωνιές του κήπου. Έπαιξε με τις χελώνες μας, με τα κλαδιά της ροδιάς και της μουσμουλιάς, με την πασχαλιά και πιο πολύ από όλα, με τα αγριόχορτα. Βλέπετε η άνοιξη δεν κάνει διακρίσεις. Είναι φίλη με όλους και όλα. Κι εμείς, που μας λείψανε οι παιδικές φωνές και αταξίες των μαθητών  μας, την πιάσαμε και την κάναμε... παζλ, για να παίξουν κι αυτοί μαζί της, έστω και...διαδικτυακά,  από μακριά.

preview12pieceΑΝΟΙΞΗ1preview12pieceΑΝΟΙΞΗ2preview6pieceΑΝΟΙΞΗ3preview35pieceΑΝΟΙΞΗ4preview4pieceΠΑΣΧΑΛΙΑpreview6pieceΠΑΣΧΑΛΙΑ2preview20pieceΑΝΘΟΣ_ΑΛΟΗΣ

Καλή Επιτυχία! Καλή Διασκέδαση!