Στο πλαίσιο του προγράμματος αγωγής υγείας «Συνάνθρωπος: ένα + στη λέξη ΑΝΘΡΩΠΟΣ", +ΥΠΑΡΧΩ, +ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ, +ΕΙΣΦΕΡΩ» που υλοποιεί φέτος το σχολείο μας, πήραμε την πρωτοβουλία να προσφέρουμε ένα γεύμα σε ανθρώπους του Περάματος, το Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017, συνεργαζόμενοι με την ομάδα ΑΝΘΡΩΠΟΣ-HUMAN-HOMBRE του κ. Ματθαίου Κουμαριανού. Για τους μαθητές μας είναι μια μοναδική εμπειρία. Δύο καταστήματα του Περάματος και μια Εταιρεία ανταποκρίθηκαν με χαρά στο αίτημά μας, για προσφορά των απαραίτητων υλικών. Τους ευχαριστούμε από καρδιάς. Χωρίς τη βοήθειά τους, το σχολείο θα ανταποκρινόταν με πολλή δυσκολία σε ένα τέτοιο εγχείρημα.

Η αφίσα είναι δημιούργημα των μαθητών του σχολείου μας, με τη βοήθεια του προσωπικού. Αποτέλεσμα συλλογικής δουλειάς. Το βασικό συστατικό της συνταγής μας είναι η αγάπη. Κι ας λένε κάποιοι ότι με την αγάπη δε χορταίνει κανείς. Εμείς θα αποδείξουμε ότι η αγάπη χορταίνει.

PROSKLHSH