Από τις αρχές Δεκεμβρίου το σχολείο μας έχει μετατραπεί σε χριστουγεννιάτικο εργαστήρι και τα... ξωτικά εργάζονται πυρετωδώς.

02a04a05a06a13a

Άχρηστα cd, παλιές κορδέλες, χαρτόνια, χαρτονάκια, κουμπιά, γλωσσοπίεστρα, υλικά από συσκευασίες, φελιζόλ... όλα βρήκαν τη θέση τους και αξιοποιήθηκαν κατάλληλα. Δεν έμεινε κανένα παραπονεμένο. Το προσωπικό επιστράτευσε όλη τη φαντασία του και την δημιουργικότητά του. Το μεγαλύτερο  όμως μέρος της παραγωγής έχουν αναλάβει η κυρία Κέλλυ, η εικαστικός μας και η κυρία Χαράη ειδική βοηθός. Με τη βοήθειά τους η μαθητές μας δημιουργούν αριστουργήματα και καταλαβαίνουν ακόμα περισσότερο τις γιορτές των Χριστουγέννων. Τα εργά τους θα εκτεθούν στη δωροέκθεση του σχολείου τη μέρα της Χριστουγεννιάτικης γιορτής μας (Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου 2019).

07a08a09a10a11a03a12a

Σας περιμένουμε να τα δείτε από κοντά.