24 Ιουνίου 2020: Ο κορωνοϊός, φέτος δεν μας άφησε πολλά περιθώρια για να οργανώσουμε τη γιορτή μας όπως θα θέλαμε. Από την άλλη, ήταν μια αλλαγή για μας. Διασκεδάσαμε και γιορτάσαμε στον κήπο του σχολείου, τη λήξη του σχολικού έτους, που φέτος ήταν συντομότερο από ποτέ. Τηρώντας τους κανόνες ... χωρίς γονείς και καλεσμένους...και σε ...απόσταση.

DSC01206aDSC01205a

Μια ευχάριστη έκπληξη μας περίμενε. Ένας πρώην συμμαθητής μας, που φοιτά φέτος στο 1ο Δ.Σ. Περάματος, σκέφτηκε να μας αποχαιρετίσει και να μας δείξει ότι μας σκέφτεται και μας αγαπά, προσφέροντάς μας δώρα (ρακέτες για κάθε μαθητή).

Και βέβαια θελήσαμε να ανταποδώσουμε τη χαρά που μας πρόσφερε, επαινώντας τον και καλώντας τον στη γιορτή μας.

DSC01196a 0

Ένας μαθητής του σχολείου μας, συνονοματός του, ο Γιάννης της Β΄τάξης του σχολείου μας, σκέφτηκε να του προσφέρει ένα έργο που ζωγράφισε ο ίδιος με πουλάκια, πεταλούδες, πασχαλίτσες, βάζοντας το Γιάννη να είναι με τον μπαμπά του στο αυτοκίνητο, πιο πέρα μια σκηνή και το σπίτι του Γιάννη, ένα έργο πολύ χαρούμενο που δείχνει ότι το καλοκαίρι έχει φωλιάσει για τα καλά στην καρδιά των παιδιών. Του έγραψε κιόλας στην πίσω πλευρά ένα μήνυμα (με τη βοήθεια της δασκάλας του).

DSC01194aDSC01200a

Μπράβο και στους δύο Γιάννηδες και σε όλα τα παιδιά για την άψογη συμπεριφορά τους! Το δικό τους τον έπαινο θα τον πάρουν στις 26 Ιουνίου, με τη λήξη του διδακτικού έτους. Μπράβο και στο προσωπικό του σχολείου για την αγάπη τους στα παιδιά και το έργο που επιτελούν!

Ευχόμαστε σε όλους ένα δροσερό και ευχάριστο καλοκαίρι!