Ξεκίνησε σήμερα 12 Οκτωβρίου 2016 στο σχολείο μας το μεσημεριανό γεύμα που δίνεται στους μαθητές στο πλαίσιο του προγράμματος «Σχολικά Γεύματα». Πρόκειται για πρόγραμμα που υλοποιείται από το Υπουργείο Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης & Κοινωνικής Αλληλεγγύης σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας & Θρησκευμάτων. Το πρόγραμμα ξεκίνησε με μια έκπληξη για τους μαθητές...πλεόνασμα μερίδων. Ευχαριστούμε τον Κοινωνικό συνεταιρισμό ΕΥΖΗΝ για την προσφορά. Οι μαθητές μας απόλαυσαν το γεύμα και χάρηκαν ιδιαίτερα. Το μεσημεριανό γεύμα θα ενταχθεί σε πρόγραμμα πολιτιστικό και αγωγής υγείας που υλοποιείται φέτος από όλες τις βαθμίδες του σχολείου μας. Στη διαδικασία του γεύματος ακολουθούμε την τακτική που είχαμε και πέρυσι, ενσωματώνοντας το γεύμα στους στόχους του ΠΑΠΕΑ.

Δες: http://dim-eid-peram.att.sch.gr/autosch/web/index.php/drastiriotites/ekpaideftika-programmata/agogis-ygeias/79-22-02-2016-to-proto-mas-mesimeriano-geyma-sto-sxoleio

Καλή αρχή, καλή συνέχεια και καλή μας όρεξη!