Με μεγάλη χαρά καλωσορίσαμε στις 12 Οκτωβρίου 2015 την αναπληρώτρια εκπαιδευτικό Παπαϊωάννου Αγγελική ΠΕ71, η οποία θα αναλάβει την Μέση βαθμίδα του σχολείου μας. Με την τοποθέτησή της στο σχολείο μας, οριστικοποιείται η κατανομή των τμημάτων στις εκπαιδευτικούς του σχολείου. Έτσι έχουμε:

Ανώτερη Βαθμίδα - η εκπαιδευτικός Μπουρού Αργυρώ

Μέση Βαθμίδα - η εκπαιδευτικός Παπαϊωάννου Αγγελική

Κατώτερη Βαθμίδα - η εκπαιδευτικός Παυλάκη Σταματική

Ευελπιστούμε ότι θα τοποθετηθεί ειδική βοηθός και ίσως κάποια  ειδικότητα. Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία και εμείς εξακολουθούμε να μη το βάζουμε κάτω, δουλεύοντας καθημερινά και ξεπερνώντας τις δυνάμεις μας. Οι μαθητές έρχονται όλοι στο σχολείο γιατί τα σχολεία φτιάχτηκαν για τους μαθητές και νιώθουμε ντροπή να στερούμε απ΄τους μαθητές μας τη χαρά της συνύπαρξης με τους συμμαθητές τους, απλά και μόνο γιατί το κράτος κωλυσιεργεί να στελεχώσει τα ειδικά σχολεία ή τα αφήνει αστελέχωτα.

2 Νοεμβρίου 2015: Η ελπίδα δε μας διέψευσε. Τοποθετείται στο σχολείο ειδική βοηθός, η κα Τσιρίγκα Ελένη. Η χαρά μας απερίγραπτη!

9 Νοεμβρίου 2015: Καλωσορίζουμε  και τη λογοθεραπεύτριά μας, κα Κατερίνα Φέρκο. Η τοποθέτησή της είναι μεγάλη επιτυχία καθότι υψηλό ποσοστό μαθητών δεν έχουν λόγο και η συμβολή της στην εκπαίδευσή τους στον τομέα της επικοινωνίας θα είναι καθοριστική.

Τελικά κάποια πράγματα τα εκτιμάς περισσότερο όταν σου λείψουν. Ευελπιστούμε ότι η συνεργασία μεταξύ όλων των μελών του προσωπικού θα είναι εξαιρετική και η σχολική χρονιά θα κυλήσει δημιουργικά και όμορφα προς όφελος όλων μας και κυρίως των μαθητών μας.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως το σχολικό μας σύμβουλο, κ. Μπαλαμώτη Γεώργιο, για την έμφαση και τη βαρύτητα που έδωσε στο να καλυφθούν οι βασικές ανάγκες του σχολείου σε προσωπικό, αναγνωρίζοντας τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει το σχολείο και οι οικογένειες των μαθητών μας. Ευχαριστούμε επίσης το αρμόδιο γραφείο της Περιφέρειας για την ευαισθησία που υπέδειξε στην τοποθέτηση των ειδικοτήτων που ήταν άκρως απαραίτητες, βάσει των αναγκών που έχουν οι μαθητές μας.

21 Δεκεμβρίου 2015: Τοποθετείται στο σχολείο ψυχολόγος, με πρόγραμμα κοινωφελούς εργασίας, η κα Γιαννούλη Ελένη. Η τοποθέτησή της θα διευκολύνει πολύ όχι μόνο τους μαθητές μας, στη συναισθηματική τους έκφραση και στην επικοινωνία τους με τους συμμαθητές τους αλλά και τους γονείς στη βελτίωση της επικοινωνίας με τα παιδιά τους.

8 Ιανουαρίου 2016Η ειδική βοηθός, κα Τσιρίγκα Ελένη, κατόπιν αιτήσεώς της, τοποθετείται στο σχολείο αυτιστικών του Πειραιά και αντικαθίσταται στο σχολείο μας από την κα Παπαβασιλείου Κατερίνα

Το προσωπικό επαρκεί για να καλύψει όλες τις ανάγκες της σχολικής μας μονάδας, προς όφελος των μαθητών και την κατάρτιση εξατομικευμένων προγραμμάτων, όπου αυτά κρίνονται απαραίτητα.

Καλό μας Ταξίδι!

Πέραμα